Ośrodek trzeźwości
Ośrodek Terapii
Uzależnień
Twoja droga do trzeźwości, zaczyna się w miejscu,
w którym właśnie jesteś.

Kto najczęściej trafia do ośrodków odwykowych?

kto najczesciej trafia do osrodkow odwykowych

Żyjemy w ciężkich czasach. Z jednej strony towarzyszy nam pogoń za pieniędzmi, chęć osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę i kult piękna, do którego chcemy dążyć, z drugiej zaś pojawiają się kolejne zagrożenia, jak chociażby pandemia koronawirusa, co wywołuje niepewność i strach o dzień jutrzejszy. Wszystko to sprawia, że jesteśmy zestresowani i szukamy sposobów na rozładowanie napięcia. Dla jednych antidotum będzie dobra książka, kontakt z naturą czy też oddawanie się swojej pasji, inni natomiast nie będą potrafili znaleźć takiej alternatywy. Słaba psychika, wpływ środowiska, a dodatkowo też uwarunkowania genetyczne mogą popchnąć taką osobę w stronę nałogów, które jak wiadomo są zgubne zarówno z przyczyn społecznych, jak i zdrowotnych. Trudno zerwać z uzależnieniem, tym bardziej, że osoby które zmagają się z tym problemem, najczęściej negują jego istnienie. Jedynym ratunkiem jest wtedy terapia w ośrodku odwykowym, która może pomóc w zmianie życia na lepsze. Kto najczęściej trafia do tego miejsca?

Alkoholizm

Alkoholizm to schorzenie zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Dotyka kilku milionów osób na świecie, a zdecydowana większość przypadków tej choroby kończy się śmiercią. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie osoby uzależnione od alkoholu najczęściej trafiają do ośrodków odwykowych. Ośrodek Leczenia Uzależnień Trzeźwość od lat prowadzi terapię osób uzależnionych od alkoholu. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że leczenie alkoholizmu nie może być przymusowe. Osoba uzależniona musi chcieć wyjść z nałogu, dlatego pierwszym krokiem na drodze walki z uzależnieniem jest zawsze świadomość i przyznanie się do problemu. 

Narkomania

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych to drugi typ uzależnienia, z którym powszechnie można się spotkać w ośrodkach odwykowych. Regularne zażywanie narkotyków jest przyczyną wielu problemów na tle zdrowotnym i emocjonalnym. Choroba przybiera kolejne, coraz poważniejsze fazy, a nieleczona może zagrażać życiu. Jedyną możliwością wyjścia z nałogu jest leczenie narkomanii w specjalistycznym ośrodku.

Lekomania

Lekarstwa pozwalają uśmierzyć ból, polepszają samopoczucie, likwidują problemy z bezsennością. Z tego powodu są chętnie zażywane, tym bardziej, że ludzie często nie zdają sobie sprawy, że na dłuższą metę mogą być niebezpieczne. Lekomania jest chorobą bardzo ciężką do zdiagnozowania, gdyż sam chory nie przyznaje się do zażywania leków. Samodzielne próby odstawienia kończą się pojawieniem się objawów zespołu abstynencyjnego, jak drżenie mięśni, lęki i nerwowość. Dlatego też dla osoby uzależnionej od leków jedynym sposobem na walkę z chorobą jest terapia lekomanii przeprowadzona w specjalistycznym ośrodku.

Trzeba mieć świadomość, że nawet mimo najszczerszych chęci, osoba uzależniona ma małe szanse na samodzielne wyjście z nałogu. Najlepszą formą pomocy jest więc skorzystanie z oferty ośrodka terapii uzależnień, gdzie wykwalifikowani fachowcy pomogą uporać się z nałogiem.

Aktualności

Wykonanie: dobre piksele