Ośrodek Terapii
Uzależnień
Twoja droga do trzeźwości, zaczyna się w miejscu,
w którym właśnie jesteś.

Odwyk-Terapia uzależnień

Współczesny świat wystawia nas na wiele pokus. Tempo życia zdecydowanie przyspiesza, a my pędzimy coraz szybciej i szybciej, często nie zważając na zdrowie, więzi emocjonalne czy uczucia innych. Każdego dnia towarzyszy nam stres związany ze zwiększającą się liczbą obowiązków, rosnącymi oczekiwaniami ze strony otoczenia, przytłaczającą odpowiedzialnością. W tym świecie wszyscy poszukujemy przystani, do której moglibyśmy ze spokojem zawinąć po burzliwym dniu. Dla wielu z nas odnalezienie takiego miejsca staje się coraz trudniejsze, a czasem wręcz niemożliwe.

W związku z tym coraz więcej osób zamiast poszukiwać ciszy, spokoju i zrozumienia, zaczyna czerpać z nieograniczonego asortymentu możliwości oraz pokus, które nas otaczają. Często impulsem są reklamy, pokazujące uśmiechniętych, wypoczętych i zdrowych ludzi, którzy korzystają w pełni z życia, chodzą do klubów i nocnych lokali. Konsumpcyjny styl życia uczy nas prostego nawyku – kupię, wezmę i będzie dobrze. Zażywamy leki przeciwbólowe, nawet gdy lekko uderzymy się, sięgamy po alkohol bez okazji, próbujemy narkotyków dla towarzystwa.

Tak proste mechanizmy stoją właśnie na początku bardzo poważnego schorzenia, jakim jest uzależnienie. Nałóg najczęściej zaczyna się niewinnie i z czasem zagarnia kolejne obszary życia. Zazwyczaj nie jesteśmy świadomi, że właśnie wkroczyliśmy na drogę uzależnienia, a niestety duży odsetek osób zdaje sobie z tego sprawę, gdy jest za późno na odwyk. Należy pamiętać, że uzależnienie prowadzi do śmierci albo poprzez wyniszczenie całkowite organizmu, albo w wyniku nieszczęśliwego wypadku pod wpływem używki. Osoby uzależnione odwyk często napawa lękiem, ponieważ wiąże się z bólem fizycznym i psychicznym.

Prowadzony w sposób profesjonalny odwyk umożliwia przede wszystkim zwalczenie skutków fizycznych nałogu. Klika pierwszych dni upływa pod znakiem tzw. Zespołu Abstynencyjnego, który przejawia się między innymi drżeniem kończyn, biegunką, wymiotami, nadmierną potliwością, skurczami, a nawet majaczeniem. Właśnie dlatego odwyk powinien być nadzorowany przez doświadczonego w tej dziedzinie lekarza. Pozwala to zachować bezpieczeństwo pacjenta.

Często dużo więcej pracy i silnej woli wymaga jednak dalsza droga do ozdrowienia, która rozpoczyna się po detoksie. Niezbędnym jej elementem jest terapia uzależnień, zapewniająca pomoc i naukę w „trzeźwym” życiu. Najczęściej jest to proces długotrwały i najlepiej, aby dostosowany został do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Terapia uzależnień może odbywać się w grupach lub podczas indywidualnych sesji. Każda z tych form przynosi oczekiwane skutki, jeśli decyzja o jej wyborze została podjęta wspólnie przez terapeutę i osobę uzależnioną.

Aktualności

18
kwi
Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach…

17
kwi
www.life4style.pl

http://life4style.pl/life4style/zdrowie-i-uroda/173-porady-ekspertów/8879-ibogaina-złoty-środek-czy-ściema.html   Pod tym linkiem możecie przeczytać ciekawy artykuł o IBOGAINIE.  Zapraszamy. Ekspertem, który wypowiedział się na jej temat jest…

23
gru
WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez…

Wykonanie: dobre piksele