Oferujemy pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków oraz skuteczny program odwyku od leków. Łomża to spokojna miejscowość, położona nad rzeką Narwią, a nasz ośrodek mieści się w cichej okolicy, otoczonej przyrodą i zielenią. Zdajemy sobie sprawę, że równie ważne jak terapia, jest także dbanie o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej oraz odpoczynku. Dlatego też oferujemy naszym pacjentom różnorodne zajęcia, które pomagają w regeneracji organizmu i umysłu. Ponadto, otoczenie naszego ośrodka sprzyja spacerom oraz obcowaniu z przyrodą, co również ma pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentów.
W ramach naszego programu odwykowego oferujemy zarówno terapie indywidualne, jak i grupowe. Terapia indywidualna pozwala pacjentowi skonfrontować się z własnymi problemami oraz przepracować je pod okiem doświadczonego terapeuty. Z kolei terapia grupowa daje możliwość wymiany doświadczeń i wsparcia wzajemnego, co jest niezwykle ważne w procesie odwyku. Przebieg procesu odwykowego nadzorowany jest przez lekarzy, terapeutów i personel medyczny, który na bieżąco kontroluje stan zdrowia pacjentów i dopasowuje odpowiednie dawki leków pomagających wyjść z uzależnienia od środków farmakologicznych.
Ile trwa odwyk od leków?
Każde uzależnienie przebiega według podobnego schematu, ale różni się w szczegółach. W naszej placówce standardowy odwyk od leków trwa 30 dni. Jest to okres, w którym pacjent dochodzi do siebie po odstawieniu środków farmakologicznych i przyzwyczaja się do życia bez tych substancji. Im większy stopień uzależnienia, tym dłużej może trwać proces odwyku. Długotrwałe stosowanie leków może prowadzić do głębokich zmian w funkcjonowaniu mózgu i organizmu, co może wydłużyć czas potrzebny na powrót do zdrowia. Czas potrzebny na detoksykację organizmu oraz przejście przez proces terapii może także się różnić w zależności od rodzaju substancji.
Po detoksykacji organizmu przeprowadzana jest terapia. Różne metody leczenia lekomanii mogą mieć wpływ na długość trwania odwyku. Niektóre podejścia, takie jak terapia indywidualna, grupowa czy terapia rodzinna, mogą być bardziej efektywne dla niektórych pacjentów niż inne. Dlatego ważne jest, aby dostosować program leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Uzależnienie od leków bywa trudna do zdiagnozowania, ponieważ pacjenci są przekonani, że przyjmowane środki wpływają korzystnie na ich zdrowie. Przekraczanie zaleconej przez lekarza dawki i częste przyjmowanie leków jest sygnałem, że należy zacząć brać pod uwagę odwyk. Współpraca z profesjonalnym zespołem terapeutów oraz wsparcie ze strony rodziny i bliskich są kluczowe dla skutecznego leczenia uzależnienia od leków.
Jeśli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, skontaktuj się z nami, pomożemy Ci znaleźć źródło problemu i uporać się z chorobą.