Ośrodek trzeźwości
Ośrodek Terapii
Uzależnień
Twoja droga do trzeźwości, zaczyna się w miejscu,
w którym właśnie jesteś.

Odwyk narkotykowy

Narkomania to podstępna choroba, prowadząca do wyniszczenia organizmu, negatywnie oddziałująca zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Do najczęściej nadużywanych substancji należy amfetamina, kokaina, LSD czy dopalacze. Oprócz odwyku narkotykowego, któremu poddawane są w naszym ośrodku osoby uzależnione od „twardych” narkotyków, oferujemy również leczenie uzależnienia od marihuany. Terapia przeprowadzana jest przez profesjonalistów, którzy kompleksowo pomogą w uporaniu się z uzależnieniem.

Etapy odwyku narkotykowego

Zazwyczaj jeszcze zanim pacjent rozpocznie właściwy odwyk narkotykowy, konieczne jest przeprowadzenie odtrucia. Detoks polega na gwałtownym odstawieniu środków psychoaktywnych. Niesie on za sobą ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bezsenność, gorączka, bóle, drżenie mięśni (jest to tak zwany zespół abstynencyjny). Jednak objawy te są zazwyczaj łagodzone za pomocą środków farmakologicznych. Na tym etapie przeprowadza się także wywiad lekarski i w razie potrzeby pacjent kierowany jest na badanie krwi bądź narządów wewnętrznych. Następnie przeprowadzana jest tak zwana rehabilitacja. Jest to rozpoczęcie właściwej terapii, obejmuje zarówno terapię indywidualną, jak i grupową. W trakcie zajęć grupowych przekazywana jest wiedza na temat uzależnień, ich mechanizmów i radzenia sobie w sytuacji uzależnienia. Ostatnim etapem odwyku narkotykowego jest postrehabilitacja. Obejmuje ona powrót do życia poza ośrodkiem. W tym etapie pacjent musi wykorzystać wiedzę uzyskaną podczas terapii.

Nasz ośrodek oferuje kompleksową i profesjonalną pomoc w poradzeniu sobie z uzależnieniem od narkotyków. Jeśli zmagasz się z tym problemem, skontaktuj się z nami w celu zapoznania się ze szczegółami przeprowadzanej przez nas terapii.

Aktualności

12
paź
Czym jest współuzależnienie?

Osoby, które pojawiają się w naszym życiu mają na nas ogromny wpływ – nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie…

30
wrz
Czym jest zjawisko wysoko funkcjonującej osoby uzależnionej?

Uzależnienie może przebierać wiele twarzy. Osoba, która zmaga się z problemem nie zawsze pasuje do utartego schematu, a jej bolączki…

25
sie
Dlaczego alkohol czasami wywołuje agresję?

Alkohol ma negatywny wpływ na organizm człowieka. Taką zależność potwierdziło wiele badań naukowych. Spożywanie alkoholu ma wpływ na samopoczucie, zachowanie…

Wykonanie: dobre piksele